اجرای بیومتریک در سراسر جهان با آزمایشات اخیر در پروازهای داخلی و خارجی با سرعت کامل انجام شده است. در آمریکا، بلیط هواپیما  فرودگاه بین‌المللی سانفرانسیسکو (SFO) و هواپیمایی یونایتد یک تجربه فرودگاهی با قابلیت بیومتریک فعال از ورود تا سوار شدن به هواپیما را برای مسافران داخلی در پروازهای منتخب آزمایش کردند. این کارآزمایی به مسافران این امکان را می‌دهد تا گواهینامه رانندگی و جزئیات پرواز خود را به بیومتریک صورت خود در هنگام تحویل گرفتن پیوند دهند. بتسی لندول، طراحی نوآوری و تجربه، خطوط هوایی متحده، و شری استین، رئیس استراتژی فناوری، آمریکا، SITA، برخی از درس‌های کلیدی که از این مشارکت آموخته‌اند را در  اینجا با FTE به اشتراک گذاشتند .

خطوط هوایی دلتا همچنین به عنوان اولین ایرلاینی که برای مشتریان TSA PreCheck که از طریق فرودگاه بین‌المللی هارتسفیلد-جکسون آتلانتا سفر می‌کنند، یک فضای اختصاصی برای حمل چمدان ایجاد می‌کند، استاندارد جدیدی برای صنعت ایجاد می‌کند. اعضای دلتا SkyMiles که از برنامه Fly Delta استفاده می‌کنند و عضویت TSA PreCheck دارند، می‌توانند چمدان‌های خود را رها کنند، از ایست بازرسی امنیتی عبور کنند و تنها با استفاده از هویت دیجیتال خود در دروازه سوار هواپیمای خود شوند.

در یک تحول جالب سال گذشته، اپل اعلام کرد که به‌روزرسانی آتی اپلیکیشن Wallet به مشتریان این امکان را می‌دهد تا از دستگاه تلفن بلیط هواپیما تهران اهواز  همراه خود به عنوان یک شناسه دیجیتال در فرودگاه‌های منتخب ایالات متحده استفاده کنند. این غول فناوری گفت که با TSA کار می کند تا پست های بازرسی امنیتی فرودگاه را قادر سازد "اولین جایی باشد که مشتریان می توانند از کارت شناسایی دیجیتال خود در کیف پول استفاده کنند". پیش از این انتظار می رفت این ویژگی در اواخر سال 2021 منتشر شود، اما اپل اکنون اعلام کرده است که تا "اوایل سال 2022" عرضه نخواهد شد