توری حصاری از انواع مختلفی از تورهای فولادی به وجود آمده است. شکل کلی این تورها حالت لوزی مانند دارد و بر اساس پایه تولیدی سیم مفتول تشکیل شده‌اند. از این مدل تورها بیشتر برای‌ حفظ امنیت و مرز بندی استفاده می‌شود. تنوع بسیار زیادی از توری حصاری وجود دارد که هر کدام کاربردهای جداگانه‌ای دارد از این‌رو نیاز است که با نکات کلیدی تور و فنس مورد نظر آشنا شد تا در هنگام خرید دچار مشکل نشد.

نکات کلیدی توری حصاری

  1. تولیدات بالای تور در ایران

با توجه به این‌که کشور ایران از نظر تهیه مواد اولیه تور و فنس که فولاد و مواد معدنی می باشد غنی است به همین دلیل شرکت‌های بسیار زیادی در ایران وجود دارد که تورهای حصاری تولید می‌کند به طوری که میزان واردات این تورها بسیار محدود است. بنابراین در هنگام خرید تور و فنس بهتر است که با برند تور ارائه شده آشنا بود.

  1. برخورداری از جنس مناسب

همانند توری مش این تور هم از انواع مختلفی برخوردار است که ویژگی ان‌ها باهم متفاوت می‌باشد. در هنگام خرید توری‌ باید به جنس و کاربرد آن توجه کرد.

  • تور حصاری با مفتول گالوانیزه: در این توری‌ها از یک روکش روی استفاده می‌شود تا میزان دوام و استحکام آن در مقابل شرایط جوی مثل رطوبت و شرایط آب و هوایی افزایش یابد. قیمت این مدل به دلیل استفاده از مواد روی و روکش در مقابل انواع مدل‌ها بالا می‌باشد.
  • تور حصاری با مفتول گالوانیزه pvc : برای بالا رفتن میزان ماندگاری و استحکام تورها به ان‌ها pvc اضافه می‌شود که رنگ نقره‌ای دارد.
  • تور حصاری فولادی: این مدل فنس‌ها بدون روکش هستند بنابراین در مقابل عوامل مختلفی می‌تواند واکنش هایی مثل زنگ‌ زدگی نشان دهد. قیمت این مدل در مقابل مدل‌های دیگر پایین می‌باشد.
  1. نحوه تولید توری:

این توری شبیه توری مش می‌باشد به نحوی که شیوه تولیدشان به دو صورت انجام می‌گیرد: تولید صنعتی، بافندگی با دست.

  • روش تولید صنعتی: در این روش محصول مورد نظر از طریق دستگاه و به صورت اتوماتیک تولید می‌شود. در این روش اندازه‌های استانداری را برای تولیدکنندگان تعریف می‌کنند البته میزان خطا در این روش بسیار پایین است. قیمت استفاده از این روش مقرون به صرفه می‌باشد اما باید توجه کرد که نوسانات قیمت فولاد می‌تواند در این مورد هم دخیل باشد.
  • بافندگی با دست: در این مرحله هم برای تولید محصول از دستگاه استفاده می‌شود ولی با این تفاوت که به صورت اتوماتیک انجام نمی‌گردد بلکه توسط یک اپراتور مدیریت می‌شود. در این روش احتمال بروز خطا وجود دارد.
  1. شستشوی توری:

با توجه به این‌که جنس این توری‌‌ها برخلاف توری پرسی از فولاد و گالوانیزه است به همین دلیل از مقاومت بالایی برخوردار است اما در زمان استفاده در شرایط بحرانی بهتر است که نسبت به تمیزی و تعمیرات آن اقدام گردد. مثلا دچار خمیدگی یا شکستی در اثر حمله حیوانات وحشی باشد.

  1. اندازه چشمه و قطر توری

از نکات بسیار مهم در هنگام خرید توجه کردن به اندازه چشمه و قطر می‌باشد. بهتر است با توجه به مکان و کاربردی که قرار است از این توری استفاده شود اندازه‌ها را مشخص کرد. البته بدیهی هست همانند توری پرسی این تور هم هر چه میزان قطرش بیشتر باشد از دوام و مقاومت بالایی برخوردار است.

نتيجه:

با توجه به این‌که کاربرد بسیار زیادی فنس حصاری در صنایع مختلف دارد می‌توان از آن در قسمت‌های مختلف هم بهره برد. اما باید در هنگام خرید یک‌سری نکات مثل جنس، اندازه نحوه تولید و موارد دیگر را بررسی کرد تا با نیاز و بودجه شما مطابقت داشته باشد . این تورها معمولا به صورت متری به خریدار ارائه می‌گردد.