یکی از مهم ترین دغدغه ما در زندگی امنیت و آرامش خانواده و کارکنان مان است. وقتی که از خانه و محل کار خود خارج می شویم نیاز داریم بدانیم که آنها از هرگونه آسیب در امان هستند. برای تامین این امنیت و آرامش خاطر خود به سیستم های امنیتی و محافظتی نیاز داریم و صرف نظر از اینکه آیا داشتن سیستم های امنیتی و هشدار مقرون به صرفه است،‌ وقتی از مزایای آن برای ایمن نگه داشتن محیط مطلع میشویم،‌ ارزش سرمایه گذاری را دارد. یک سیستم امنیتی خوب، احتمال ورود مزاحمان و سارقان را کاهش میدهد. احتمال آسیب و تخریب از وقایع آتش سوزی را به حداقل میرساند، کنترل ما بر رفت و آمدهای محیطی را افزایش میدهد. در زمان و انرژی مصرفی صرفه جویی و دوست دار محیط زیست است. و ده ها مزایای دیگر..

از جمله سیستم ها و خدمات امنیتی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

قفل برقی

این قفل مورد استفاده برای درب های حیاط منازل مسکونی است که دارای یک قفل باز کن است. ساز و کار آن به این شکل است،‌ زمانی که شما دکمه را برای باز شدن در فشار میدهید،‌ یک ولتاژ در بوبین ها یک میدان مغناطیسی ایجاد میکند. این حالت مغناطیسی زبانه در را می کشد و در نهایت منجر به باز شدن در می شود.

مزیت ها

قفل های سنتی حتی گاهی با کارت های بانکی هم قابل باز شدن بوند ولی در قفل های برقی این مشکل مرتفع شده است. استفاده از قفل برقی برای درهای اتومات یک باید است. بیشتر درب های اتومات دارای قفل داخلی هستند اما زماینکه لنگه های در بیش از دو متر باشد،‌ موتور داخلی توان قفل کردن در را دارا نیست و نیاز است حتما از قفل برقی استفاده شود.

قفل های برقی دارای مقاومت بالاتری هستند و در مواجهه با ضربه،‌ دچار خسارت کمتری نسبت به قفل های دیگر می شوند. این قفل ها دارای طول عمری بیشتری هستند و اگر انتخاب شما برای استفاده از این قفل،‌ مکان های پر رفت و آمد است،‌ بهترین گزینه است.

قفل های برقی نسبت به قفل های زنجیری مقرون به صرفه هستند. قفل های زنجیری هر مدت یکبار نیاز به ریگلاژ و تنظیم مجدد دارند ولی قفل های برقی نیازمند فقط یکبار تنظیم بوده و از نظر زیبایی ظاهری به دلیل تعبیه قفل داخلی،‌ چشم نوازتر هستند. در صورت نیاز به نصب و تعمیر قفل های برقی میتوانید جهت استفاده از خدمات حرفه ای، در هر ساعت از شبانه روز با مجموعه ایرانمهر تماس بگیرید.

دوربین مداربسته

دوربین مدار بسته (CCTV) سیستمی است که در آن همه عناصر، از دوربین گرفته تا دستگاه های ضبط،‌ به طور مستقیم به هم متصل می شوند تا از ما مراقبت کنند. از زمان توسعه آن در سال 1942، دوربین مدار بسته دچار تغییرات شدیدی شده است. درحالی که روزی روزگاری، این فناوری فقط برای مشاهده تصاویر زنده قابل استفاده بود، به سرعت به یک سیستم ضبط تبدیل شد که به کاربران امکان مشاهده و حفظ داده ها را می داد. این امر آن را به آخرین فناوری امنیتی تبدیل کرد. امروزه صاحبان املاک در همه جا از فناوری دوربین مدار بسته برای ساختن دوربین های امنیتی ساده و جامع برای ایمنی و آرامش خود استفاده می کنند.

چرا از دوربین مداربسته استفاده کنیم؟

فناوری دوربین های مداربسته صنعت نظارت تصویری را ایجاد کرده که راه حلی ایمن را برای صاحبان املاک ، مجریان قانون و صاحبان مشاغل در همه جا ارائه کرده است. با افزایش و تغییر نیازهای مصرف کنندگان، صنعت نیز محصولات بهتری با عملکرد و قابلیت اطمینان بهتر ارائه می دهد. با وجود سیستم های موجود در همه قیمت و با ارائه سطوح مختلف امنیت، دوربین مدار بسته یکی از قابل دسترس ترین فناوری های پیشگیری از ضرر و نظارت بر ایمنی موجود در بازار امروز است.

راهبند اتوماتیک

راهبند اتوماتیک معمولاً در تاسیسات پارکینگ، ایست های بازرسی و ورودی مناطق محدود وجود دارد. آنها همچنین روش معمول برای کنترل عبور از بخش های عوارض هستند. در برخی نقاط، راهبندهای  اتوماتیک به عنوان آرام کننده ترافیک نصب شده و از تردد جلوگیری می کند، در حالی که به خودروهای مجاز مانند خدمات اضطراری و اتوبوس ها اجازه می دهد از مسیر کوتاهتر و مستقیمتر استفاده کنند. راهبند اتوماتیک در مکان های مختلف قابل استفاده است و از میله متحرک،‌ مدار کنترل و موتور تشکیل شده اند.

بیشترین استفاده از راهبند اتوماتیک در ورودی مکان هایی است که نیاز به کنترل تردد بیشتری دارند مانند: پارکینگ ها،  آپارتمان های مسکونی، مجموعه های بزرگ، فروشگاه ها و ... .

حال اگر بخواهیم راهبند اتوماتیک را بیشتر شرح دهیم باید بگوییم که این راهبندها با دکمه بسته و باز میشوند و به دلیل سرعت بالا در حرکت و استفاده آسان توسط کارمندان با تعداد کمتر،‌‌ منجر به صرفه جویی در زمان و هزینه می شوند. راهبندها انواع متنوع و مختلفی دارند که بسته به محل استفاده و شرایط جوی و ... انتخاب و نصب میشوند.

در ساخت راهبندهای مکانیکی از چرخدنده استفاده شده است که مقاومت کمتری داشته و آسیب پذیری بالایی دارند. در ساخت راهبندهای اتوماتیک اما‌، از شیرهوا و پمپ روغن استفاده شده که آسیب پذیری آنها را به حداقل میرساند.

چرا استفاده از راهبند یک نیاز ضروری است؟

در دنیای امروز تقریبا در تمام پارکینگ ها و مکان های رفت و امد وسایل نقلیه از راهبندها استفاده میشود. طراحی اکثر راهبند ها به صورتی است که با دستگاه های کارتخوان، پلاک خوان ها و مابقی سیستم های کنترل تردد هماهنگ بوده و امکان نصب نیز بر روی آنها وجود داشته باشد. افزایش چشمگیر خوردو ها و به دنبال آن ساخت پارکینگ ها موجب احساس ضرورت بیشتر به استفاده از انواع راهبندها شده است. بکارگیری راهبند موجب کاهش تصادفات، افزایش امنیت محیطی و ... میشود.

آرامبند

آرامبند یک دستگاه هیدرولیک است که برای بستن خودکار درب پس از باز شدن استفاده می شود. قفل کننده های درها معمولاً با مایع هیدرولیک پر می شوند، که نوسان در را تعدیل کرده و عملکرد آن را کنترل می کند. نصب آرامبند ، سطح کنترل را برای ایمنی و امنیت درب شما می افزاید. بستن درها معمولاً به عنوان یک اقدام پیشگیرانه محسوب میشود، گاهی برای جلوگیری از ورود و خروج هوا،‌ حیوانات و حشرات،‌ کوبیده شدن در و ... .

هدف از نصب آرامبند درب

آرامبندها در حین بسته شدن و بستن درها در یک عملیات کنترل شده عملکردهای مختلفی را انجام می دهند. آنها درجه حرارت را حفظ می کنند، انگشتان را از آسیب نجات می دهند و از آسیب به اموال جلوگیری می کنند. در نهایت، هدف آرامبندها امنیت و ایمنی در خانه یا فضای تجاری است.

جک پارکینگی

جک پارکینگ دستگاهی است که با اضافه شدن روی در های لولایی، امکان باز و بسته شدن در با ریموت را فراهم میکند. این جک که به طور معمول روی در ورودی و خروجی اصلی منازل نصب می شود، به افراد کمک می کند که به آسانی و بدون نیاز به پیاده شدن از وسیله نقلیه خود و با استفاده از ریموت در را باز یا بسته نگهدارند. جک پارکینگی دارای دو نوع هیدرولیکی و الکترومکانیک است که جک های هیدرولیکی مناسب امان تجاری و یا مسکونی پر تردد هستند و جک الکترومکانیک مناسب مجتمع های اداری و یا مسکونی با تعداد واحد های کم است.

محاسن استفاده از جک پارکینگی

افزایش امنیت ساکنین

درهای لولایی به راحتی قابل باز شدن و در دسترس سارقین هستند و ایمنی لازم را تامین نمی کند. در صورتی که بعد از تبدیل در لولایی به دراتومات، به راحتی قابل باز شدن نبوده و سطح ایمنی محیط به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا میکند.

افزایش امنیت برای عابران

در زمان ورود یا خروج وسایل نقلیه به پارکینگ به دلیل حرکت آهسته در، عابرین فرصت مناسبی جهت تشخیص تردد پیدا میکنند و سبب افزایش امنیت و طیب خاطر آنها می شود.

محدودیت آمد و شدها

فقط افرادی مجاز به ورود به محیط خواهند بود که ریموت را در اختیار داشته باشند و این سبب افزایش امنیت ساکنین خواهد بود.

صرفه جویی در زمان

زمان استفاده از درهای لولایی قدیمی شما زمان زیادی را صرف پیاده شدن از ماشین و باز کردن و سپس بستن در می کنید که این علاوه بر صرف انرژی و زمان مضاعف امنیت فرد را نیز در خطر قرار می دهد. در صورتی که استفاده از درب های اتومات این مشکل را مرتفع کرده است.

مجموعه ایرانمهر با در اختیار داشتن ماهرترین تکنسین ها،‌ آماده خدمت رسانی در حوزه نصب و تعمیر انواع جک های پارکینگی به شما عزیزان است.

درب های اتوماتیک

در بسیاری از ساختمان ها انتظار میرود درها به صورت خودکار باز و بسته شوند. همینطور سوپرمارکت ها ، هتل ها و نمایندگی های خودرو ، و همچنین در ادارات دولتی و بیمارستان ها و بسیاری مکان های دیگر .. . فشار دادن یا چرخاندن دستگیره درها، کشیدن یا فشار دادن درها و بسته شدن مجدد پس از عبور، گاهی اوقات آزاردهنده است. مردم اغلب فراموش می کنند که درها را بعد از ورود یا خروج ببندند. البته برای برخی از افراد، باز کردن درب و سپس بستن مجدد آن غیرممکن است، برای مثال افرادی که از ویلچر استفاده می کنند، کودکان، افراد مسن یا معلولان. درهای اتوماتیک دسترسی راحت به این امکان را برای همه فراهم میکند.

برتری درب های اتوماتیک نسبت به درهای معمولی

  1. نیاز به کنترل تردد در مکان های پر رفت و آمد
  2. صرفه جویی در مصرف انرژی
  3. استفاده از درهای اتوماتیک در معماری های روز
  4. استفاده از متریال مناسب جهت کاهش آلودگی صوتی
  5. جلوگیری از انتقال بیماری با حذف تماس دست ها با در
  6. جداسازی فضاهای مختلف از هم و جلوگیری از تداخل فضای آلوده و بهداشتی

کرکره برقی

محبوب ترین کرکره برقی توسط یک موتور کوچک کنترل می شود که فقط با فشار یک دکمه باز و بسته می شود و با کنترل از راه دور یا پانل نصب شده روی دیوار در داخل خانه شما کنترل می شود. موتور مورد استفاده برای باز و بسته شدن کرکره های شما می تواند به برق و یا به صفحات خورشیدی مدرن متصل شود - برای بهره وری بیشتر انرژی.

برخی مزایای کرکره برقی عبارتند از:

  • تشخیص موانع: اگر موانعی بر سر راه شما قرار گیرد، موتور بطور خودکار متوقف می شود و خانواده شما را از آسیب مصون نگه می دارد.
  • محافظت در برابر یخ زدگی: در صورت یخ زدگی به طور خودکار متوقف می شود تا از آسیب جلوگیری شود و کرکره های شما برای مدت طولانی تری کار کنند.
  • مقاوم در برابر خرابکاری: شاتر به دلیل پیوندهای سفت و محکم از بیرون قابل برداشتن نیست. با نصب کرکره با اتصالات سفت و محکم، که در برابر نیروی بالابر تا 100 کیلوگرم مقاوم هستند، امنیت خانه شما تضمین میشود.
  • نسبتاً بدون تنش: موتور آن برای دوام کامل ساخته شده و کاملاً آب بندی شده است، بدین معنا که هیچ عنصری که منجر به خوردگی شود وجود ندارد.

با افزایش روز افزون استفاده از سیستم های امنیتی نیاز به تعمیر این سیستم ها نیز امری ضروری است. مجموعه ایرانمهر با بیش از 10 سال سابقه کار در این زمینه و با بکارگیری تکنسین های مجرب توانسته خدماتی امن و حرفه ای را برای تعمیر انواه سیستم های امنیتی، به شما عزیزان ارائه کند.

شما می­توانید در صورت نیاز به تعمیر و نصب انواع سیستم های امنیتی، به صورت شبانه روزی ‌با شماره همراه 09122802271 و 09362143438 یا تلفن های 66363169 - 021 و 66199043-021با ما در ارتباط باشید.